büyükşehir

KÖTÜ HABER ! GÜNLÜK GAZETELER GELMEZ OLDU…

Makûs kaderini bir türlü değiştiremeyen Gülnar’a bir kötü haber de günlük gazete dağıtıcılarından geldi. İlçeye 3 haftadır günlük ulusal gazete gelmiyor. Konuyla ilgili konuştuğumuz Şarlak Market sahibi Cengiz Şarlak dağıtıcı şirketin 3 hafta önce dağıtımı durdurma kararı aldığını söyledi.

İlk Yayın: 5 Şubat 2023 – Güncelleme: 5 Şubat 2023 14:08

HABER / GÜLSEN KAYA

Her şey 3 hafta önce başladı. Gazetelerin gelmediğini gören Gülnarlı bayiler dağıtım şirketine ulaştıklarında artık Gülnar’a dağıtım yapılmayacağını öğrendiler. Dağıtım şirketi gerekçe olarak maliyeti gösteriyordu. Akaryakıt fiyatlarındaki artış ve Gülnar’ın ana güzergâha uzaklığı bu kararı aldırmıştı.

DAĞITIM ŞİRKETİ TOPU GAZETE ÜRETİCİLERİNE ATIYOR

Dağıtım şirketi; sevkiyatın durdurulması kararında gazete şirketlerinin kendilerine verdiği akaryakıt yardımını kesmesinin etkili olduğunu söyleyerek topu bir anlamda gazete üreticilerine atıyor. Toplamda haftalık 1000-2000 TL’lik gazete satışının yakıt masraflarını dahi karşılamadığını söyleyen dağıtım şirketi şimdilik bu kararından dönecekmiş gibi görünmüyor.

RAFLAR BOŞ KALDI

Gazete almak için marketlere giden Gülnarlılar boş gazete stantlarını görünce şaşkınlığa uğruyor. Gazete okuma keyfinden mahrum kalan vatandaşlar elleri boş dönüyor.

BÜYÜK TEHLİKE

Konuyla ilgili konuştuğumuz CHP Meclis Üyesi Ahmet Gökulu günlük gazetelerin gelmeyişinin Gülnar adına büyük tehlike olduğuna dikkat çekti. Bu olay ilçenin daha çok gerilemesine katkı olur diyen Gökulu, gazetelerin ilçeye ulaşması için gerekli görüşmelerin yapılması zorunluluğuna değindi.

TEK GAZETE GÜLNAR’IN SESİ

Gazetemiz yazı işleri müdürü Umut Çor günlük gazetelerin Gülnar’dan çekilmesini büyük üzüntüyle karşıladığını söyledi. Umut Çor; Gülnar’ın Sesi gazetesinin de büyük zorluklarla yayın hayatına devam ettiğini belirterek ilçe halkı ve yöneticilerinin kendi gazetelerine sahip çıkmaları gerektiğini vurguladı. Yükselen baskı ve dağıtım maliyetlerine karşın resmi ilanlardaki büyük düşüş ve ilçeden hiç özel reklamın gelmemesi Gülnar’ın Sesi’ni de zor durumda bırakıyor diyen Çor, bu durumun değişeceğini umduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu