büyükşehir

Türk Halk Müziği Korosu kulakların pasını sildi

Gülnar Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen, 13 kişiden oluşan Türk Halk Müziği Korosu ve 20 Türkü ile konuklara unutulmaz bir gece yaşattı. Koro salonu dolduran izleyicilerden büyük alkış aldı.

İlk Yayın: 23 Ocak 2023 – Güncelleme: 23 Ocak 2023 21:03

HABER / GÜLSEN KAYA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz’ projesi çerçevesinde Gülnar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Türk Halk Müziği Korosu kursu açıldı. Verilen eğitimlerin tamamlanmasının ardından Türk Halk Müziği Korosu, Şehit Ertuğrul Ulupınar Kültür Merkezi’nde müzik ziyafeti verdi.

Şehit Ertuğrul Ulupınar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere İlçe Kaymakamı Musa Ayyıldız, Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mikail Eren yaptığı konuşmada; “81 İl Milli Eğitim Müdürlüğünde başlatılan koro çalışması “Şarkılar Bizi Söyler Bizde Şarkı Söyleriz” formatında 81 İlimizde Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan himayelerinde ve Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yürütülmektedir. Mersin ilimizde 13 ilçemizde 15 koromuzu oluşturduk. Ocak ayı içerisinde kendi ilçelerinde konserlerini verecekler Şubat ayı içerisinde Mersinde konser verecekler buradan birinci seçilen Adana İlinde yarışacak daha sonra İstanbul’da yarışmaya katılacak.13 İlçemizdeki 15 Koromuza başarılar diliyorum” dedi.

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar ise; “Bu güzel programın hazırlanmasında; Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Sayın Musa Levent’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Kadim’e, bizlere güzel bir gece yaşatan değerli koro üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu