büyükşehir

MÜFTÜLÜK İZCİLİK KULÜBÜ FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

Gülnar İlçe Müftülüğü gençlere yönelik dini, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle gençlerin bir araya gelmelerini temin etmek ve kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda Müftülük İzcilik Kulübü Gülnar’da kurum ve kuruluş ziyaretlerine devam ediyor.

İlk Yayın: 18 Ocak 2023 – Güncelleme: 18 Ocak 2023 10:17

GÜLNAR KAYMAKAMLIĞINA ZİYARET;

Gülnar Kaymakamı Musa Ayyıldız, Gülnar İlçe Müftülüğüne bağlı İzci Kulübünü makamında kabul etti. Ziyarette İlçe Müftüsü Yusuf Kaya, İzci Kulübü Lideri ve Gençlik Koordinatörü Hurşit Yenice Müftülük murakıbı Rasim Mercan ve izciler hazır bulundu. Ziyâret kapsamında İzcilik faaliyetleri hakkında bilgi alan Kaymakam Ayyıldız, izcilere çeşitli hediye ve ikramlarda bulundu.

GÜLNAR DEVLET HASTANESİNE ZİYARET;

Gülnar Müftülüğü İzcilik Kulübü İlçe Müftüsü Yusuf Kaya’nın himayesinde Koordinatörü Hurşit Yenice, Müftülük Murakıbı Rasim Mercan ile birlikte Gülnar Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hüseyin Özer ve hastane çalışanlarını ziyaret ettiler.

Ziyarette poliklinik ve servisler hakkında izcilere bilgi verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başhekim Özer, İlçe Müftüsü Kaya ve izcilere teşekkür etti.

Müftülük İzcilik Kulübü ve faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Müftüsü Kaya, izciliğin karakter eğitimi olduğunu belirterek, birliktelik ve disiplin sağladığına vurgu yaptı. Kaya, “izcilik ahlak demektir, izcilik iyilik demektir. İzci kardeşlerimizle hep birlikte ahlaki ilkeleri yaymak için mücadele vereceğiz” dedi.

Peygamberimizin (s.a.v.) gençlere verdiği önemi sahabe hayatından verdiği örneklerle dile getiren Müftü Kaya, her türlü kötülüğün, kötü alışkanlıkların şer odaklarının hedef kitlesinin gençler olduğunu, bunlara karşı gençlerin çok dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

İzciliğin önemine dikkati çeken Kaya, “izcilik çalışmaları, gençlerimizi bir bütün olarak ele alır. Onların bedensel, ruhsal, sosyal, zihinsel ve duygusal yönden gelişmesini sağlamayı hedefler. izcilik faaliyetleri ile farklı mekânlarda, farklı etkinlikler yaparak öğrenci ve gençlerimizle birebir ilgileniyoruz. Gençler bizim geleceğimizdir. Onlara milli ve manevi değerlerimizi bu tür etkinliklerle anlatarak onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya gayret gösteriyoruz” dedi. Müftü Kaya; “Özverili çalışmaları ve faaliyetlerinden dolayı Müftülük İzcilik Kulübümüzü tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu