büyükşehir

MUCİZE BAŞHEKİM

İlk Yayın: 23 Ocak 2023 – Güncelleme: 23 Ocak 2023 21:41

Geçen yıllarda televizyoda büyük ilgi gören bir dizi film vardı: “Mucize Doktor”. Başrolünü Taner Ölmez’in oynadığı dizide dezavantajlı bir doktorun mucizevi başarılarıları anlatılıyordu. Gülnar Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin Özer ile tanışınca o dizi aklıma geldi. Kendi memleketinde dez avantajlı sayılabilecek bir coğrafyadaki Gülnar Devlet Hastanesi’nin başhekimi olarak atanmıştı 6 ay önce. Ve bu kısa sürede bile Gülnar için adeta bir mucize yarattı. İşte şimdi idealist bir başhekimin neler yaptığını anlatacağım size.

Başhekim Özer, göreve gelir gelmez kolları sıvayıp çalışmaya başlar. Hastanenin sınıf olarak geriye düşme tehlikesini farkedince ilk olarak bunu durdurur. Aksi halde bazı klinikler kapanacak doktor sayısı azalacaktır.

Geldiği dönemde vatandaşlar doğum servisinin olmamasından yakınmaktadır. Hastanede 2021 yılında yalnızca acil olan 23 doğum yaptırılabilmiştir. Başhekim Özer hemen bir doğum servisi açar. Kan stoğunu düzenlettirir ve bakri cihazını hastaneye kazandırır. Aksi bir durumda bebeğin büyük hastanelere ulaştırılabilmesi için ambulansa kuvez adapte ettirir.

Bu sayede 2022 yılında Gülnar’da doğum sayısı 98’i bulur. Gülnarlı kadınlar artık en zor ve hayati operasyon olan doğum için saatlerce yol gitmeyecektir.

Diş konusunda da Gülnarlılar çok muzdariptir. Cihaz eksikliğinden dolayı yalnızca muayene yapılmaktadır. Başhekim Özer; ödenek yetmiyor bahanesine sığınıp rahat odasında oturmak varken yollara düşer Gülnarlı esnafın, diş hekimlerinin kapısını çalar. Kiminden maddi destek kiminden malzeme talep eder. Hali vakti yerinde Gülnarlılar da başhekimin bu çabasına kayıtsız kalmaz dolgu kanal tedavi cihazı, röntgen cihazları bu sayede hastaneye kazandırılır. Artık Gülnarlılar diş tedavileri için başka hastanelere taşınmayacaktır.

Başhekim Hüseyin Özer’in en büyük destekçisi Gülnar Kaymakamı Musa Ayyıldız… İki idealist yönetici Gülnar’da güzel işlere imza atıyor. Tabi onlara destek olan gönlü geniş Gülnarlıları da unutmamak gerekiyor.

Mucize başhekimin son hedefi hastaneye bir yoğun bakım servisi kazandırmak. Böylece hastanenin sınıfı yükselecek daha çok hekim kadrosu açılabilecek.

Görülüyor ki istenirse oluyor. Başhekim Özer idealleri olanların mutlaka başarıya ulaşacağının örneği adeta. umarım daha uzun yıllar görevine devam eder. Gülnar Devlet Hastanesi de çok daha iyi yerlere gelir.
Türkiye’nin ve Gülnar’ın mucize başhekimlere ihtiyacı var…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu