büyükşehir

İYİ BİR RÜZGAR

İlk Yayın: 18 Ocak 2023 – Güncelleme: 18 Ocak 2023 10:20

İYİ Parti Gülnar’da fırtınalı geçen son dönemin ardından sular durulmuş görünüyor. Zorlu geçen seçimlerde eski başkan Ömer Tan’a karşı  az farkla ilçe başkanlığını kazanan Mehmet Ali Şahin artık Gülnar İyi Parti’nin dümenine geçti. İl Başkanı Mehmet Dutar ilçe seçimlerinde Ömer Tan’ı desteklemişti. Bunun karşılığında İyi Parti’nin yeni yönetimi de İl başkanlığı seçiminde Mehmet Dutar’ın karşısında yer almıştı.

Bu karşı karşıya geliş seçimlerin sonuçlanması ile son bulmuş gibi. Her iki taraf da kırgınlığı bir tarafa bırakıp birbirini tebrik ederek demokrasiye verdikleri önemi kanıtlamış durumda.

İYİ Parti’nin il başkanının Gülnarlı olması Gülnar için bir şans. Hem il hem de ilçe başkanları ile yaptığım sohbette el ele vererek hem Mersin’de hem de Gülnar’da İYİ partiyi birinci parti yapacaklarını söylüyorlar.

Başkanların söylediğine göre tüm partilerden İYİ Partiye kayma var. Onlara göre mevcut yönetimden bunalan vatandaşların çıkış yolu İYİ Parti. İlçe başkanı Mehmet Ali Şahin parti ismi vermeyerek çok kısa bir sürede 150 kişinin İYİ Partiye geçiş yapacağını söylüyor.

Peki belediye başkanlığı için İYİ Parti’de durum ne ? İlçe Başkanı Şahin, belediye başkanlığını konuşmak için henüz erken olduğunu düşünüyor. Her şey önümüzdeki genel seçimlere bağlı. Bu seçimler belediye seçimlerindeki yol haritasını da belirleyecek.  Aday isimlerini de bu nedenle telaffuz etmek istemiyor.

Gülnar ve Türkiye belki de son 20 yılın en çekişmeli seçimine doğru yol alıyor. Anlayacağınız Gülnar’da siyaset pilavı daha çok su kaldıracakmış gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu