büyükşehir

Gülnarlılara yeni yıl müjdesi

Mesire Alanı yeni yıla hazır

İlk Yayın: 25 Aralık 2022 – Güncelleme: 25 Aralık 2022 23:39

Gülnar Göleti Mesire Alanı çalışmalarında sona gelindi. Gülnar Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün çabalarıyla ilçeye kazandırılan alan, muhteşem manzarası ve sosyal imkânlarıyla ilçe sakinlerine nefes aldıracak. Son olarak Orman Genel Müdürlüğü bütçesiyle yaptırılan elektirik hatları ve aydınlatmalar tamamlandı. Gülnar İşletme Müdürü Muharrem Şahin gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Umut Çor’a mesire alanını gezdirerek yapılan çalışmaları anlattı. Şahin, Orman Genel Müdürlüğü ve Gülnar Belediyesi’nin el ele vererek büyük bir çaba sonucu Gülnar Göleti B Tipi mesire alanını ilçeye kazandırıldığını belirtti.

HABER / UMUT ÇOR

Alanın son eksiği olan enerji hatları ve aydınlatmaların Orman Genel Müdürlüğünün 1 milyon 500 liralık ödeneği ile kısa sürede tamamlandığını belirten Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin, bu çalışmalar sırasında en büyük desteği Gülnar Belediyesinden gördüklerini söyledi.

Orman işletme müdürü Muharrem Şahin şöyle konuştu: “Orman Genel Müdürlüğü’müzün maddi desteği ve Gülnar Belediyesi’nin personeli ve araçlarını seferber etmesiyle alan kısa sürede tamamlandı. İnşallah yılbaşında hizmete sunulacak olan alanımız Gülnarlıların rahat rahat piknik yapacağı bir yer haline gelecek.”

Gülnar Orman İşletme Müdürlüğünün alanı 20 yıllığına Gülnar Belediyesine kiraladığını söyleyen Muharrem Şahin kurumlar arası dayanışmayla gelen hizmet başarısının tüm yerel yönetimlere yansıması temennisinde bulundu.

Yassıbağ Mahallesi gölet kenarındaki mesire alanında, 150 M2’lik kapalı alana sahip kır kahvesi, 250 M2’lik kapalı alana sahip 40 masalı ve 160 kişiye hizmet verilecek kır restoranı, 27 adet kamelya, mescid, günü birlik spor tesisleri, oyun alanları, dinlenme yerleri bulunacak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu