büyükşehir

GÜLNAR’IN ÖRNEK KAYMAKAMI

İlk Yayın: 30 Ocak 2023 – Güncelleme: 30 Ocak 2023 23:47

Gülnar’a atanalı 5 ay oldu. Güleryüzü ve samimi tavırlarıyla kısa sürede halkın sevgisini kazandı. Kaymakam Musa Ayyıldız’dan bahsediyorum. Genç kaymakam sıradışı bir devlet adamı görüntüsü veriyor. Makamından çıkıp köy köy, ev ev gezerek vatandaşın dertlerini dinliyor. Bunu yaparken de kalabalık devlet erkanını yanına almıyor.
Yani halkın derdini birebir dinleyerek yorumlamak istiyor. Çoğu kez koruması bile olmuyor yanında. Halk da kaymakamı bağrına basmış kendilerinden biri gibi görüyor. Doğma büyüme Gülnarlı adeta.

Devletin kendine verdiği görevleri yerine getirirken aynı zamanda İlçenin nasıl gelişeceğine kafa yoruyor. Gülnar’ın tarım alanında olması gerektiği yerin çok gerisinde olduğunu düşünüyor ve bu makus talihin değiştirilmesi için çalışıyor. Gülnar’a özgü badem, kişniş, nohut gibi ürünlerin tekrar Gülnar ismiyle parlatılarak piyasada değer kazandırılabileceğini düşünüyor. (Gülnar nohutu, Gülnar Kişnişi… vb)

Akkuyu yönetimi ile toplantılar yapıp Akkuyu Santrali’ndeki Gülnarlı istihdamını arttırmak için çabalıyor. Bu konuyla ilgili önemli mesafeler kat etmiş ancak kesinleşmeden açıklama yapmak istemiyor.
Önceki sayımızda bahsettiğim Gülnar’ın mucize Başhekimi Hüseyin Özer ile omuz omuz vermiş ve devlet hastanesinin çok daha iyi yerlere gelmesini sağlamış. Hastane ile ilgili yeni müjdeler de yolda.

Ayyıldız’ın gazetemizi ziyaretinde Gülnar doğa turizminin geliştirilmesi konusunda fikir paylaşımı yaptık. Kaymakamlık, belediye, orman bölge ve halk desteği ile Gülnar’ın bambaşka bir çehreye kavuşacağı konusunda mutabık kaldık. Bu konuyla ilgili Kaymakam Ayyıldız ile paylaştığım düşüncelerimi başka bir yazının konusu yapacağım.

Kaymakam Ayyıldız Gülnar için bir şans. İlçede görev yapacağı süre boyunca tüm bileşenlerin siyasi görüş, görev ayırt etmeksizin birlikte çalışarak Gülnar’ın geleceğine katkıda bulunması gerekiyor.

Yeri gelmişken Gülnar izlenimlerimde edindiğim bir başka tecrübemi daha paylaşmak isterim. Belediye başkanından, kamu kurumları müdürlerine, siyasi parti ilçe başkanlarına herkes gerçekten samimiyetle Gülnar’a hizmet için emek veriyor ve projeler geliştiriyor. Bu iyi niyetli çaba Gülnar’ın geleceği açısından umut vaad ediyor.

İşte bu nedenle her partiden yöneticilerin, kamu görevlilerinin, kaymakam Ayyıldız ile omuz omuza verip Gülnar’ı daha müreffeh bir konuma birlikte taşımaları gerekiyor. Bana göre bu hiç de zor görünmüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu