büyükşehir

Gülnar’da Köy Yaşam Merkezlerinde Kurslar Devam Ediyor

"Köy Yaşam Merkezi Projesi" sayesinde Gülnar’da köyde yaşayan vatandaşlar çeşitli kurslara katılıyor, sosyal etkinlik ve faaliyetlerle de köyler renkleniyor.

İlk Yayın: 20 Aralık 2022 – Güncelleme: 20 Aralık 2022 21:50

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan “Köy Yaşam Merkezleri Projesi” İşbirliği Protokolü kapsamında Gülnar ilçesinde Kuskan, Alanboğaz-Miskale ve Demirözü Mahallerinde açılan Köy Yaşam Merkezlerinde Gülnar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü vatandaşlara çeşitli kurslarla hizmet vermeye devam ediyor.

Gülnar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile köyleri cazibe merkezi haline getirmek için “Köy Yaşam Merkezleri”nin hayata geçirildiği belirtti.

Açıklamada; “Kuskan Köy Yaşam Merkezi’nde unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden Sof Kumaş Dokuma Kursu ile vatandaşlarımızın bu mesleği yaşatması sağlanıyor, Yatak Odası Tekstili Hazırlama Kursu ile düğün hazırlığındaki gençlerin çeyiz hazırlamalarına destek oluyoruz. Aile Okulu kurslarımız ile velilerimiz ve okul arasında bağ kuruyoruz. Ayrıca açmayı planladığımız bilgisayar kursumuz ile Kuskan Mahallesindeki vatandaşlarımızın  bilgisayar kullanımını geliştirmek istiyoruz. Gıda ve su sektöründe çalışanlar için, Hijyen Eğitimi Kursumuz ile vatandaşlarımızın iş hayatına girişte şart koşulan belgeye ulaşmasını sağlıyoruz. Jimnastik kursumuz ile gençlerimizin spor  yapmaları ve kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Köy Yaşam Merkezlerimizde vatandaşlardan talep ve istek doğrultusunda  Arıcılık, Hayvancılık, Tarım, Bilişim, Eğitim ve Sağlık gibi kursların açılmaya devam edeceği, her zaman, her yerde, herkes için eğitim, toplumsallaşma sürecinde yerleşik kültürü yaşamada ve geliştirmede katılımcı, paylaşımcı, bireyi hakları ve sorumlulukları konusunda güçlendirecek programlar sunmaya gayret gösterileceği belirtildi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu