büyükşehir

GÜLNAR’A YAKIŞAN HİZMET

İlk Yayın: 27 Aralık 2022 – Güncelleme: 27 Aralık 2022 12:21

Gülnar sonunda bir mesire alanına kavuştu. İlçeye 4 kilometre mesafedeki gölet kenarında kurulan mesire alanı, Gülnarlılar’a nefes aldıracak harika manzaralı bir yer. Mesire alanını anlatacağım anlatmasına ama, daha önemlisi kente hizmet için kurumlar arası gösterilen dayanışma örneği.

Şüphesiz ki Gülnar’ın yakınlarında bir mesire yerine büyük ihtiyaç vardı. Bu ihtiyacı gören Gülnar Orman İşletmesi ve Gülnar Belediyesi kolları sıvadı ve kısa sürede bu mesire alanını hayata geçirdi. Hem Orman İşletmesinin hem de Belediye ekiplerinin özverili çalışmasıyla meydana getirilen mesire yerinin son eksiği olan enerji hatları ve aydınlatma çalışmaları da Gülnar Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin’in çabaları ve Orman Genel Müdürlüğü’nden gelen bütçe ile tamamlandı.

Tabi çabalar bununla da kalmadı. Mesire alanının bir an önce bitirilmesi için Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar’da tüm belediye olanaklarını kullanarak projeye destek oldu. Böylece Gülnar’ın iki önemli kurumu el ele vererek güzel bir projeyi ilçe sakinlerinin hizmetine sunmuş oldu.

Orman Müdürümüz Muharrem Şahin bizi mesire alanına davet ettiğinde doğrusu Gülnar’a bu kadar yakın olup bu kadar güzel bir manzara ile karşılaşmayı beklemiyordum. Gölet gerçekten ziyaretçilerine seyir zevki veren manzaralar sunuyor.

Kapalı alan kır kahvesi ve kır lokantası ilçemizin gerçekten ihtiyacı olan sosyal tesis açığını kapatacakmış gibi görünüyor.

İlerki günlerde düğün, nişan, sünnet, davet gibi sosyal organizasyonlar için Gülnarlılar sık sık buraya gelecek sanırım.

Her birinin kendi mangalı olan kamelyalarda vatandaşlar manzaraya karşı mangallarını yapabilecekler.  (Tabi son günlerdeki ekonomik durum ve et fiyatları müsaade ederse)

Orman İşletme Müdürü Muharrem Şahin, Belediye işbirliği ile meydana gelen projeyi büyük bir heyecan ve gururla anlatıyor. Hatta yeterince ilgi görürse gelecekte kamelya sayısının 100’e çıkması planlanıyor.

İşte Gülnar’ın böyle projelere ihtiyacı var. İnsanlar sosyal varlıklar, bu sosyalliği yaşadıklarında mutlu olup yaşadığı yerleri benimsiyorlar. İlçemizde daha fazla kafe restoran otel bulunması gerekiyor ki yeni gelenler ya da eskiden beri yaşayanlar  tek düzelikten sıkılmasın.

Bundan sonra görev Gülnar Belediyesi’ne düşüyor. Çünkü mesire alanı 20 yıllığına onların yönetiminde olacak. Mesire alanı güler yüzlü başarılı işletmecilerin eline geçerse devamlılığı olur. Belediye eğer kendi işletecekse çalışanlarını iyi seçmeli. Yok işletme hakkını başkasına verecekse ince eleyip sık dokumalı.

Yeni mesire alanının Gülnarımız’a hayırlı olmasını diliyorum. Tüm kurumlarımızın el ele vererek daha nice güzel projelere imza atmasını da dört gözle bekliyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu