büyükşehir

GÜLNAR MÜFTÜLÜĞÜ DEPREMZEDELERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Gülnar İlçe Müftülüğü Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen ve ülkemizi derinden üzen depremin ardından Gülnar’da misafir edilen depremzede vatandaşlarımıza desteklerini sürdürüyor. 

İlk Yayın: 7 Mart 2023 – Güncelleme: 7 Mart 2023 11:33

HABER / GÜLSEN KAYA

Gülnar İlçe Müftülüğü Manevi Destek ve Dini Hizmet ekibi tarafından depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra, İlçe Müftüsü Yusuf Kaya’nın riyasetinde İlçe merkezideki konutlarda, Büyükeceli Mahallesi A Plus – B Plus Yaşam Merkezleri, Ulu Otel ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Gülnar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yurdunda misafir edilen aileler ziyaret ediliyor.

“BİZLER, SİZLERİN YANINDAYIZ”

Müftü Yusuf Kaya başkanlığındaki heyet, depremzede ailelere geçmiş olsun dileklerini ileterek acılarını paylaştı. Ziyaretlerde Kur’an-ı Kerim okundu ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için dua edildi.

Geçmiş olsun dileklerinde bulunan Müftü Kaya, “bizler, sizlerin yanındayız. Rabbim, sağlık ve sıhhat versin. Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde bu sıkıntının üzerinden geleceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

“SİZİN SABIR İMTİHANINIZ BİZİM KARDEŞLİK GÖREVİ İMTİHANIMIZ VAR”

İlçede misafir edilen ailelere yönelik manevi destek hizmetleri ve yardım faaliyetlerinin devam ettiğini bildiren İlçe Müftüsü Kaya, “Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı olanlara rabbimden şifa, sizlere de sabrı cemil diliyorum. İlçe Müftülüğü olarak her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Müftü Kaya, “Yüce Rabbimiz, hepimizi değişik bir şekilde, imtihana tabi tutmakta. Sizin sabır imtihanınız bizim kardeşlik görevi imtihanımız var. Bizlere düşen isyan etmeden rabbimizden gelene rıza göstermektir. Zira Sevgili Peygamberimiz bir hadisinde şöyle buyurmaktadır; ‘Müminin durumu ne hoştur. Her hali kendisi için hayırlıdır. Bu durum yalnız mümine mahsustur. Başına sevinecek bir hal geldiğinde şükreder, bu onun için hayır olur’.

O halde, müminin olarak bizler Rabbimize dayanarak, kendine güvenerek ve kardeşlerimizle yardımlaşarak zorlukları aşabileceğimizi unutmayalım” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu