büyükşehir

CHP GÜLNAR’DA KOLLARI SIVADI…

İlk Yayın: 27 Aralık 2022 – Güncelleme: 27 Aralık 2022 12:19

Son iki yılını kargaşa ile geçiren CHP Gülnar İlçe Teşkilatı’nda sular durulmuş görünüyor.  İlçe Başkanı Mesut Bakır kayyum yönetimler, sıkıntılı seçim süreçleri ile geçen aylardan sonra kaptan koltuğuna oturmuş partisini ilçesinde birinci parti yapmak için çalışıyor.

Mesut Bakır şimdiden vatandaş ziyaretleri yaparak dertlerini dinliyor çözüm bulmaya çalışıyor. En büyük sıkıntısı vatandaşın herseyi CHP’li büyükşehir belediyesinden beklemesi. Pek çok hizmeti Büyükşehir değil yerel belediyenin yapması gerektiğini vatandaşa anlatamamaktan şikayetçi.

Mevcut hükümet yönetiminde Türkiye’nin adaletten ve liyakattan uzaklaştığını belirten Mesut Bakır vatandaşın artık bu durumdan bıktığını söylüyor.

Başkan Bakır yaklaşan yerel seçimde büyük bir oy patlaması bekliyor. yaklaşık 4 bin kemik oyları olduğunu söyleyen Bakır önümüzdeki seçimlerde 6-7 binleri bulmayı hedefliyor. Nedenini sorduğumuzda ise vatandaşın artık mevcut hükümete oy vermek istemediğini dillendirdiğini söylüyor. Yıllardır mevcut yönetime oy veren çok sayıda vatandaşın artık başka partilere kayacağını iddia eden Mesut Bakır önümüzdeki seçimden umutlu görünüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ahmet Gökulu’da hükümetin ülkede bir baskı düzeni kurarak vatandaşı sindirdiğinden şikayetçi. Çağdaş dünyada yeri olamayan bu yönetim anlayışının vatandaşı patlama noktasına getirdiğini söylüyor. Ahmet Gökulu’ya  göre Gülnar’da eğitimin gerilemesi büyük tehlike. Zaten tarımsal toprakları ve iş imkanı kısıtlı olan ilçenin en azından çocuklarının okuyarak kendilerini kurtarmaları gerektiğini söylüyor ancak mevcut sistemde okullardaki eğitimleri de yetersiz buluyor.

Hem İlçe Başkanı Mesut Bakır hem de meclis üyesi Ahmet Gökulu ilk seçimlerde CHP’nin Gülnar’da birinci parti olacağından emin görünüyor. Belediye seçimlerine gelinecek olursa herseyin genel seçimlerde alınacak sonuçtan sonra hesaplanacağını dile getiriyorlar. Yani önce genel seçim olacak sonra kartlar yeniden karılacak.

Ekonomik sıkıntılar ve geçim zorluğu altında ezilen vatandaş oy tercihlerini değiştirme yönünde sinyaller veriyor ancak bu değişimin hangi yöne kayacağı konusu hala esrarını koruyor. Önümüzdeki seçimler hem Gülnar özelinde hem de ülke genelinde sürpriz sonuçlara gebe görünüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu