büyükşehir

CHP Gülnar’da iddialı

‘Birinci parti olacağız!'

İlk Yayın: 25 Aralık 2022 – Güncelleme: 25 Aralık 2022 23:41

Gülnar’da CHP seçim startını verdi. Gazetemiz muhabiri Gülsen Kaya’nın sorularını yanıtlayarak, çalışmalarının hiç aralıksız devam ettiğini söyleyen Gülnar CHP İlçe Başkanı Mesut Bakır ve Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Gökulu, hedeflerinin Gülnar’da birinci parti olmak olduğunu belirtti.

HABER / GÜLSEN KAYA

Gülnar’da 4000 ila 5000 arasında bir oy tabanı olan Gülnar CHP İlçe Başkanlığı, mahalleleri gezerek  vatandaşları ziyaret ediyor, halkın sorunlarına, istek ve taleplerine yönelik çalışmalar yapıyor. İnsanlarda kendilerine karşı büyük bir heyecan gördüklerinden bahseden Gülnar CHP İlçe Başkanı Mesut Bakır; “ İnsanlar ekonomik olarak o kadar zor durumdalar ki artık yeter diye isyan ediyorlar. Mevcut iktidara oy vermeyeceklerini söylüyorlar. Gerek yaşanan siyasi olaylardan gerekse ekonomik sıkıntılardan vatandaş artık çok bunalmış bir durumda. Bu nedenle de taban oyumuzu koruyup, bu seçimlerde aksine oy sayımızı yükselteceğimiz kanaatindeyiz” dedi.

GELİRİ OLMAYAN VATANDAŞA MADDİ DESTEK…

Vatandaş ziyaretlerinde halka yönelik yapılacak hizmetlerden ve projelerden bahsettiklerini, Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatandaşın yoksulluğa karşı korunması için projeler üretildiğini söyleyen Bakır; “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza asgari ücretin altında olmayacak şekilde destek paketi hazırladı. Bu sayede yoksulluğun bir nebze de olsa önüne geçmeyi planlıyoruz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin de vatandaşa ve çiftçiye yönelik Gülnar’da birçok desteklerinin olduğundan bahseden Bakır; “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer, Mersin’in bütün ilçelerinde olduğu gibi Gülnar’da da vatandaşa ve çiftçiye yönelik desteklerde bulundu. Bunların arasında küçükbaş hayvan dağıtımı, gübre dağıtımı, fidan dağıtımı yer almakta. Bunun yanında ilçe belediyenin yapması gereken hizmetlerde bile vatandaş bizleri arıyor. Meclis toplantılarında bizde Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap beye vatandaşın taleplerini iletiyoruz. Oda yapılması gereken ne varsa yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı.

“YAPILANLAR, SUSKUN BİR TOPLUM YARATMAYA ÇALIŞMAKTIR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanına yapılanların Cumhuriyet Halk Partisi’nin yükselişinden duyulan endişeden kaynaklandığını belirten Mersin Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ahmet Gökulu; “Basından başlayıp, vatandaşın sosyal medyada yapmış olduğu en küçük beğeni ve yorumda bile sabah polislerin kapıya dikildiğini herkes çok iyi biliyor. Bunlar toplumda bir infial yaratmak, toplumu kendi kabuğuna çekilmesini sağlamak ve suskun bir toplum yaratmaya çalışmaktır. Bu suskun toplum şuandaki hükümetin işine yarıyor. Eğer benim doğrultumda konuşuyorsan iyisin, aleyhimde konuşuyorsan kötüsün. Böyle bir dünya da yok, böyle bir idare şekli şeklide yok, böyle bir idareye amin diyecek toplumda yok artık. İnsanlar bunaldı ve patlamak üzere. Sanırım isteniliyor ki, bir kargaşa ve patlamış bir toplumdan nemalanmak. Bu hoş bir şey değil. CHP’nin içyapısına ve Sosyal Demokrat düşüncesine biat kültürü aykırı zaten.”

“DİN BÜYÜK ÖLÇÜDE ZARAR ALDI”

En çok üzüldüğüm şeylerden biriside din üzerinden sömürü yapılması. Bilmiyorlar ki dine çok büyük bir zarar veriyorlar. Bu günkü iktidar döneminde büyük ölçüde din zarar görmüştür. Çok basit bir örnek belki bu ama kırsalda küçük bir deyim vardır bizde. Harman ölçerken bile Allah bir, Peygamber hak, bereketi çok olsun” diye söylenirdi. Şimdi bir sürü tarikat türedi dinimizi de mahvettiler.

“GÜLNAR’DA EĞİTİM BÜYÜK DARBE ALDI”

Gökulu; “Gülnar’da nüfusun azalmasının sebeplerinden en önemlilerinden biri de Gülnar’da eğitimin büyük bir darbe almasıdır. Maalesef üzülerek söylüyorum Gülnar’da nitelikli bir tane okul yok. Anadolu Lisesi var evet ama puana dayalı bir okul değil. 100 puan alanda 80 puan alanda 380 puan alıp ekonomik şartları olmayan öğrenci de maalesef orda okuyor. Bu konuda Gülnar bir acze düşmüş durumda. Derdini anlatacak bir kurumda bulamıyor. Siyasi kurum tamamen aferin ve şakşakla günü bitiriyorlar. Şu son zamanlarda iktidar partisinin vekilleri buraya gece gelip kiminle görüşüyorlarsa görüşüp gece geri dönüyorlar. Millet derdini anlatacak sorgulayacak makam bulamıyor. Sorulduğunda  Mersin Gülnar, Türkiye’nin her tarafında eğitim açısından büyük aşama kaydetmiş bir ilçeydi. Siyaseten de öyle bir ilçeydik. Fakat şu anda hem siyasetimiz hem de en önemlisi eğitimimiz dibe vurmuş durumda. Bir eğitimci olarak Gülnar’ın tek kurtuluşunun eğitimden geçtiğini belirtmek isterim. Çünkü suyumuz yok, toprağımız dar tarıma elverişli pek arazimiz yok. Bizdekine ben güdük tarım diyorum. Buda bizi ne umdurur nede öldürür. Onun için bizler okumak zorundayız. Sağolsun Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer diğer ilçelerde olduğu gibi burada da kurs merkezini hayata geçirdi. Ama Gülnar’da eğitime yaptığı en büyük katkı, üniversitemiz kapanmak üzereydi. Üniversiteyi ve yurdu 3 milyon gibi bir destekle tekrar hayata geçirdi. Başkanımız gerçekten eğitim gönüllüsü bir başkan.”

CHP Gülnar İlçe Başkanı Mesut Bakır; Gülnar’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu seçimdeki hedefinin Gülnar’da oy tabanını daha üst seviyelere yükselterek, birinci parti çıkmak olduğunu söyledi.  CHP Mersin Büyükşehir Meclis Üyesi Ahmet Gökulu ise; “şuanda genel idarede bir kutuplaştırmaya dayalı Cumhur İttifakı ve muhalefette de Millet İttifakı var. Sahneye çıkacak milletvekillerinin özelliği, kişiliği, onların verdiği enerji çok önemli. Bu sinerjiyi yakaladığımız anda Gülnar’da Millet İttifakının birinci parti çıkacağını düşünüyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu