büyükşehir

Bu hastane hepimizin…

Gülnar Devlet Hastanesi’nin çalışkan ve güler yüzlü Başhekimi Hüseyin Özer ile göreve geldiği günden itibaren yapılanları ve gelecek dönemde yapmayı planladıklarını konuşma fırsatını yakaladık. Özer; “İl merkezine ve büyük hastanelere uzak olmamız sebebiyle ana hedefimiz nitelikli sağlık hizmeti verebilmek ve hastanemizi D sınıfından bir üst sınıf olan C sınıfına taşımak. Bu sayede hem ortopedi hem göz gibi ilçemizin özellikle ihtiyaç duyduğu branş kadroları hastanemize açılabilecek ve hastanemiz gelişecektir” dedi.

İlk Yayın: 23 Ocak 2023 – Güncelleme: 23 Ocak 2023 21:13

HABER / UMUT ÇOR

Gülnar ilçesinin dağlık bir coğrafyaya sahip olduğu için başlıca geçim kaynağının kuru tarım ve hayvancılıktan oluştuğunu ve ekonomik yönden, özellikle sağlık alanında el birliği ile herkesin desteğine ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Gülnar Devlet Hastanesi Başhekimi Hüseyin Özer;  “İlçe olarak Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir yaşlı nüfusa sahibiz. Bu nedenle bu gruplara yönelik özel ihtiyaçlarımız bulunmaktadır.  İl merkezine ve büyük hastanelere uzak olmamız sebebiyle ana hedefimiz nitelikli sağlık hizmeti verebilmek ve hastanemizi D sınıfından bir üst sınıf olan C sınıfına taşımak. Bu sayede hem ortopedi hem göz gibi ilçemizin özellikle ihtiyaç duyduğu branş kadroları hastanemize açılabilecek ve hastanemiz gelişecektir. Elbette kolay bir iş değil ancak hastane rolümüzün değiştirilmesi için gereken altyapı çalışmalarımız hızla devam etmekte, yoğun bakım ünitesi açmak için gereken çalışmaları başlatmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYDU”

Başhekim Özer; hastanesini geliştirmek için sadece devlet desteğiyle yetinmemiş. Bir imece organizasyonu yapan Özer bu çalışmasını şöyle anlatıyor:  “Artan hekim sayısına bağlı açılan yeni poliklinikler, tıbbi cihazlar, malzemeler, çevre düzenlemesi ve daha bir sürü faaliyeti birlikte gerçekleştirdik.

İl Sağlık Müdürümüz Sayın Op.Dr. Emrah Ceviz, İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetleri Başkanı Sayın Ahmet Ali Gümüş ve İlçe Kaymakamımız Sayın Musa Ayyıldız’ın destek ve himayeleri ile tüm Gülnar halkı ve hastane çalışanları olarak herkes elini taşın altına koymuşlar ve eksikliklerimizi gidermek için gereken desteği vermeye devam etmişlerdir.

Özellikle diş kliniğimizin tam anlamıyla faaliyet göstermesi adına; bizlere kanal tedavisi için Endomotor cihazlarını alan ilçemizin esnaflarından Eyüp ve Ali Köse’ye, Dolgu tedavisi için dolgu cihazlarını bağışlayan Diş Hekimi Fevzi Arıcı’ya, Dolgu kanal kaplama ve protez işlemlerini başlatabilmek için bizlere malzeme desteği sağlayan Diş Hekimi Harun Bala, Diş Hekimi Kutlay Özcan’a, hasta başı diş röntgen cihazımızı temin eden iş adamı Sayın Bekir Pınar’a, Panoramik diş röntgeni cihazını hastanemize bağışlayan işadamı Sayın Mehmet Ecevit’e, Kadın doğum servisinin açılmasında bizlere destekte bulunan ilçe esnaflarımızdan Kamil Köse ve Mehmet Kara Köse’ye, hastanemize yeni atanan hekimlerimize 2 adet yeni poliklinik odası, mamografi odası, panoramik röntgen odası yaptıran iş adamı Yüksel Çelik’e, Çevre düzenlemesi için su ve Hayrat yaptıran Ayhan Aksekili’ye, temizlik alanında kullanılmak üzere binicili temizlik otomatı bağışlayan iş adamı Fatih Yenen’e ve ismini sayamadığım herkese ilçemiz ve hastanemiz adına teşekkür ederim. Dilerim bu birliktelik ve imece ruhu, varlığımızda da yokluğumuzda da hep devam eder”

“25 HEKİM İLE GÜLNAR DEVLET HASTANESİ TARİHİNDE EN YÜKSEK HEKİM SAYISINA SAHİBİZ”

Gülnar Devlet Hastanesi’nde son 6 ayda yaklaşık 40.000 hasta başvurusunun yanında 400 ameliyat ve 100 civarı doğum gerçekleştiğini belirten Başhekim Özer; “Hastanemizde; karma servis, kadın doğum servisi, palyatif servis, diyaliz, acil servis, ameliyathane, evde sağlık hizmetleri ve polikliniklerimiz aktif şekilde hizmete devam etmektedir.

Hastanemizde normal doğum, sezaryen doğum, rahim ameliyatları, kist ameliyatları, fıtık ameliyatları, sünnetler ve bir çok işlem yapılmakta; diş kliniğimizde, kanal, dolgu, protez, kaplama, diş taşı temizliği ve bir çok girişim aktif olarak uygulanmaktadır.

Hastanemiz bünyesinde: 1 acil tıp uzmanı, 2 aile hekimi uzmanı, 1 anestezi uzmanı, 1 çocuk hastalıkları uzmanı, 1 dahiliye uzmanı, 1 genel cerrahi uzmanı, 2 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 12 acil hekimi, 3 diş hekimi, 1 evde sağlık hizmetleri hekimi, 1 diyetisyen ile hizmet vermekteyiz. Bugün itibariyle 25 hekim ile Gülnar Devlet hastanesi tarihinde en yüksek hekim sayısına sahibiz” dedi.

“TÜM GÜLNAR HALKINDAN BEKLENTİMİZ HASTANEMİZE SAHİP ÇIKMALARI”

Başhekim Özer; “Tıbbi cihaz eksikliğimiz genel anlamda çözülmekle birlikte büyüme hedefi ve nitelikli sağlık hizmetinin devamı için yeni projeler planlanmakta buna yönelik cihaz ihtiyacımız doğmaktadır kısa vadede yoğun bakım için orta vadede C grubu hastane olunduğu takdirde örneğin göz ve ortopedi için gerekli cihaz ihtiyacımız olacaktır. Bundan bağımsız olarak da hastanemize fizik tedavi ünitesi kurulması için bağışçı ve firmalar ile temaslarımız devam etmektedir. Bir diğer umudumuz da günün birinde nüfus artışı ile beraber Tomografi cihazına da sahip olmaktır.”

“Tüm Gülnar halkından beklentimiz hastanemize sahip çıkmaları, güvenmeleri ve hastanemizde yapılabilecek işlemler için hastanemizi özellikle tercih etmeleridir, hepimiz biliyoruz ki hastanemizin imkânları ve kapasitesi, başvuran hasta sayısı ve yapılan işlemlerin niteliğine bağlı olarak yatırım çekecek ve büyüyecektir. Bu hastane hepimizin hastanesidir ve iyi günde kötü günde her daim ihtiyacımız olacaktır. Elbette zaman zaman eksiklikler yaşanacaktır ancak bunların en az düzeyde olması için tüm gayreti gösterirken vatandaşımızdan da yapıcı olan tüm eleştiri ve önerileri de tarafımıza iletmesi, dirsek temasını kesmemesi bizim isteklerimiz arasındadır” ifadelerini kullandı.

HÜSEYİN ÖZER KİMDİR?

Ocak 1987 Gülnar doğumlu. İlköğretimi Gülnar Atatürk İlköğretim Okulu’nda, liseyi Silifke Anadolu Lisesi’nde, tıp fakültesini Konya Meram Tıp Fakültesi’nde, uzmanlık eğitimini ise İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olan Özer;  Acil Tıp Uzmanı.  1 Haziran 2022’den bugüne Gülnar Devlet Hastanesi’nde baştabip olarak görev yapmakta. Evli ve 2 çocuk babası.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu