büyükşehir

BAŞKAN ÜNÜVAR GÜLNAR’A GELEN DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZI ZİYARET ETTİ

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerden Gülnar'a gelen depremzedeleri ziyaret etti.

İlk Yayın: 28 Şubat 2023 – Güncelleme: 28 Şubat 2023 12:46

HABER / GÜLSEN KAYA

Başkan Ünüvar, ziyaretlerinde okul pansiyonlarında ve yardımsever vatandaşlarımızın evlerinde misafir ettikleri depremzedelerle bir süre sohbet ederek geçmiş olsun dileklerini iletip bu kötü günleri el birliği içerisinde hep birlikte atlatacaklarını söyledi. Depremzede çocuklarla da yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

Başkan Ünüvar’a ziyaretlerinde, eşi Zübeyde Ünüvar, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Sekreteri Ali Cerit, Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik Kalemci, İlçe Müftüsü Yusuf Kaya, Gülnar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Asım Yüğrük ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim eşlik etti.

“BİZLER BÜYÜK TÜRK MİLLETİYİZ”

Gülnar’a 1264 depremzedenin geldiğini, Gülnar Kaymakamlığı ve Gülnar Belediyesi işbirliği ile 260 haneye yardım yapıldığını ve ayrıca Gülnar’da 27 eve 117 hanenin yerleştirildiğini belirten Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar; “Gülnar Kaymakamlığı ve Gülnar Belediyesi olarak bugüne kadar yardım kamyonlarımızı, personellerimizi, iş makinelerimizi, ekipmanlarımızı ve gönüllü vatandaşlarımızı kısa bir sürede deprem bölgelerine gönderdik. Daha sonra ise depremin etkilerini yerinde müşahede etmek adına depremden etkilenen Gaziantep Nurdağı’na gitme fırsatımız oldu. Bizler büyük Türk milletiyiz. Allah’a şükür güçlü bir devlete ve büyük bir millete sahibiz. Yaralarımızı en kısa sürede saracağımızdan hiç şüphemiz yoktur. Devletimiz depremden etkilenen vatandaşlarımız için gereken her şeyi yapıyor. Biz de Gülnar Kaymakamlığı ve Gülnar Belediyesi olarak ilçemize gelen depremzedelerimiz için elimizden gelen her türlü yardımda bulunuyoruz ve bulunmaya devam edeceğiz. Onları bir an olsun yalnız bırakmayacağız. Bu vesile ile ilk günden bu yana deprem bölgesine yardımlarını esirgemeyen tüm hemşehrilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu